Помилки, що руйнують кар'єру

Помилки, що руйнують кар'єру

Жінкам частіше, ніж чоловікам, доводиться докладати титанічні зусилля, щоб просуватися по кар'єрних сходах. Тим образливіше втрачати завойовані висоти. До нещастя, жінка частенько сама є своїм злим ворогом, власними руками що знищує свою кар'єру. На сьогоднішньому ринку праці помилки можуть коштувати кар'єри або, принаймні, підвищення по службі. Остерігайтеся їх здійснювати.

Помилка 1. Поводитися як примадонна


Не лише зірки іноді поводяться як примадонни. Деякі зовсім не зоряні жінки теж так поводяться, особливо ті, хто з дитинства або занадто упевнені в собі, або, навпаки, випробовують в чомусь комплекс неповноцінності. Будь ласка, не поводьтеся як примадонна, це дуже напружує оточення, особливо колег-жінок, і порушує в офісі принаймні видиму атмосферу братської підтримки. І якщо, як в грі «Останній герой», вашим товаришам по службі треба було б проголосувати проти одного з гравців, то першим кандидатом на вибування були б саме ви.

Помилка 2. Не мати ніяких особистих контактів

Засоби зв'язку - телефон, електронна і голосова пошта - звичайно, ефективні способи комунікації, але зовсім не кращі. Багато нюансів спілкування втрачаються в технічному процесі. Зовсім не буде зайвим або важким хоч би зрідка наносити візити в сусідній відділ або в кабінет начальства. Будьте приємні в спілкуванні і іноді спілкуйтеся не лише на робочі, але і на особисті теми. Відвідуйте корпоративы, обідайте в перерву разом з колегами. Люди це люблять і вони це оцінять. До того ж не так просто звільнити або підсидіти людину, з якою тепло спілкуєшся щодня і якого добре знаєш. Набагато простіше звільнити «голос в трубці».

Помилка 3. Дозволяти витирати об себе ноги

Іноді робоче місце є справжнім серпентарієм, в якому кожна змія намагається дуже укусити. Треба обов'язково захищати себе і своя думка в чіткій позитивній манері. Неодмінно озвучуйте, якщо вам здається, що з вами обходяться несправедливо, не ковтайте мовчки образу. Звичайно, начальству не потрібні скандалісти, але людей з сильним характером, що знають собі ціну, працедавці цінують.

Помилка 4. Розпускати плітки про колег

Пліткарям ніхто не довіряє. Та і неминуче виникає питання: якщо ви так про все інформовані, то чи не проводите ви більше часу, спостерігаючи за колегами, чим займаючись своїми безпосередніми обов'язками. Якщо ви пліткар, то колеги отримуватимуть від вас інформацію, але ділитися нею зовсім не будуть. Адже вплив мають ті, хто володіє прихованою інформацією. Та і працедавці віддають перевагу тим, хто уміє тримати рот на замку. Тому ніколи не розпускайте плітки ні про колег, ні про боса.

Помилка 5. Не укладатися в терміни


Ви можете бути одним з найпрацелюбніших працівників в компанії, але якщо люди не можуть покластися на ваші обіцянки, ніхто вас не поважатиме. Пунктуальність - це одна з головних рис відповідального працівника. Коли ви беретеся за якийсь проект, то постарайтеся заздалегідь обговорити усі деталі. І краще відразу попросити відстрочення, якщо відчуваєте, що не укладетеся в часові рамки, чим в середині терміну або ближче до закінчення. Попереджаючи заздалегідь, ви створите враження вдумливого і відповідально відповідного до справи працівника, а не такого, який бере на себе зобов'язання, а потім не устигає вчасно. Але встановлених термінів постарайтеся дотримуватися. Швидше за все, інші ланки виробничого процесу залежатимуть від вашої оперативності. Коли спізнюєтеся ви, спізнюються усі.

Помилка 6. Займатися особистими справами

На роботі у вас є тільки робочий час. Не грайте на комп'ютері і не зависайте в Інтернеті, коли ви на роботі, навіть в перерву. Начальник може і не знати, що у вас перерва, особливо якщо у вашому офісі плаваючий графік. Ну і зрозуміло - ніяких службових романів. Більшість людей добре знають це правило і намагаються наслідувати його. Але деякі все-таки піддаються спокусі. Як правило, це погано кінчається і навіть може коштувати вам роботи. Гарненько подумайте, чи коштує цього зрештою ваш роман.

Помилка 7. Не бути гнучкою

Будьте готові приймати будь-які зміни в компанії без особливого невдоволення. Якщо вони не тягнуть значного збільшення вашого навантаження або подовження робочого дня, то у вас немає приводів для невдоволення. Намагайтеся лояльно відноситися до можливої суворості, встановленої компанією : дрес-коду, термінам здачі проектів, правилам поведінки. Обов'язково підтримуйте хороші стосунки з босом, незалежно від того, яка ваша особиста думка про нього. Іноді так принадно висловити свою негативну думку про боса за його спиною. Не робіть цього, як би вам ні хотілося.

Помилка 8. Красти чужу славу

Умійте віддавати данину чужим заслугам. Якщо ви разом з кимось працюєте над проектом, не приписуйте усіх заслуг тільки собі і не зменшуйте вклад іншої людини. Навіть якщо його допомога була зовсім незначною, згадайте про його заслуги, здаючи проект. Не бійтеся конкуренції. Визнання чужих заслуг - свідоцтво вашої сили і упевненості в собі.

Помилка 9. Безтурботно опочивати на лаврах


Цей світ рухають ентузіасти. Прагнення до успіху і нових висот справляє на начальство хороше враження. Люди із здоровими амбіціями швидко рухаються по кар'єрних сходах, оскільки уміють «заглянути за горизонт». Ентузіастів, що не бояться ризикувати, начальство завжди помічає і належним чином винагороджує. Тих же, хто просто відбуває робочий час і не прагне розвиватися, навряд чи вважатимуть цінними працівниками. Якщо ваше завдання - швидко просунутися по кар'єрних сходах, то відноситеся до того, що ви робите, з цікавістю, намагайтеся встигати за прогресом, стежити за останніми досягненнями в цій професії, опановувати комп'ютер і мови, слухати додаткові курси.

Помилка 10. Бути незамінним працівником

Приємно думати, що ви - самий кращий і незамінний працівник в компанії. У цьому є свої підводні камені. В протилежність тому, що вам може здаватися, незамінні працівники можуть самі обмежувати своє просування по кар'єрних сходах. Адже хто ж в цьому випадку виконуватиме вашу роботу? Якщо хочете піднятися на наступний ступінь кар'єри, обов'язково чітко позначте і підготуйте свого наступника. Ваш начальник швидше підвищить вас по службі, якщо є, ким прикрити тили.

Помилка 11. Відмовлятися визнавати свої помилки

Не чекайте, поки вас припруть до стінки, не давши можливості відіпратися. Треба уміти визнавати свої помилки і розглядати їх як можливість навчитися поводитися по-іншому. Як мовиться, повинну голову і меч не січе. Тільки, признаючись в помилці, обов'язково поясните, як ви збираєтеся її виправити і як уникнути подібного в майбутньому. Тим самим ви продемонструєте зрілість і відповідальність за свої вчинки. А це завжди краще, ніж брехати і ухилятися.

Помилка 12. Боятися здійснювати помилки

Якщо ви боїтеся зробити помилку, значить, не йдете на розумний ризик і не удосконалюєте свої професійні навички. Тому, не бійтеся братися за нові завдання, ставити питання, якщо щось не ясне, або при необхідності просити допомоги. Як говорили класики: «Не помиляється тільки той, хто нічого не робить». Якщо ви все ж зробили помилку, визнайте це і постарайтеся її виправити.



Надрукувати