Дендера - загадка древніх цивілізацій

Дендера - загадка древніх цивілізацій

Відвідуючи Єгипет, зосереджені туристи активно беруть популярні екскурсії в Каїр, Луксор або Александрію. При цьому мало хто знає про те, що в цій сонячній країні є і інші, не менш унікальні місця, наприклад, Дендера. У цьому таємничому містечку дійсно є що подивитися - храмовый комплекс богині любові Хатхор і незвичайне Священне озеро день у день продовжують притягувати величезну кількість туристів! Відмінний привід узяти в руки фотоапарат і зафіксувати усю цю красу!

Що таке Дендера?


Дендера - це прадавнє місто, що колись було столицею шостої провінції Верхнього Єгипту. Це затишне містечко розташовується практично в самому серці Єгипту, на узбережжі великого Нілу і зовсім поряд з містечком під назвою Кена. Втім, не так вже далеко воно знаходиться і від популярного Луксора - всього в якихось шістдесяти кілометрах.

Древні греки величали Дендеру Тентирой і, потрібно помітити, ця назва непогано прижилася. Правда, ця далеко не єдина назва місцевості - були у незвичайного міста і древніші назви (наприклад, за часів Стародавнього Єгипту це місто називалося Лунет). А найголовнішою і унікальнішою у своєму роді пам'яткою Дендеры завжди вважався і продовжує вважатися храмовый комплекс, присвячений богині любові, материнства, родючості і жіночності Хатхор.

Храмовый комплекс на честь богині Хатхор - безмовна велич далеких часів

Храмовый комплекс, зведений на честь богині любові Хатхор, просто не може не вражати своєю величчю - наближаючись до нього по розжареній бруківці, так і хочеться скоріше виявитися усередині, адже за химерними воротами ховається один з цікавих пам'ятників старовини! Відмінний доказ тому, що культ богині Хатхор дійсно існував!

Втім, особлива енергетика цього дивовижного містечка відчувається ще біля входу, а сприяють цьому древні колони і вирізані на камені цікаві староєгипетські сюжети.

Ось вони, ті самі ворота, що ведуть до незвіданого!

З лівого боку дуже непогано збереглися древні малюнки, та і увесь храм в цілому теж дійшов до наших днів у воістину вражаючій цілості і збереженні.

Всюди, куди ні глянь, символічні зображення.


Відразу за воротами можна побачити забавну статую староєгипетського бога веселощів.

А недалеко від нього розташовується величезна кількість прадавніх кам'яних артефактів.

Праворуч від воріт знаходиться одне з ритуальних приміщень.

Якщо на вигляд воно здається нічим не примітною кам'яною спорудою, то усередині перед нами з'являється практично усе неймовірно насичене життя Стародавнього Єгипту! Тільки подивитеся на ці стіни!

Тут мимоволі занурюєшся в атмосферу тих далеких часів і навіть починаєш почувати себе представником староєгипетської знаті!

Ще трохи краси - і перед нами він, храм богині Хатхор!

Храм богині любові Хатхор - дивовижний і незвичайний!

Храм богині любові Хатхор був побудований з піщанику у вигляді чарівного музичного інструменту богині - систру. Вібрації цього незвичайного інструменту, що генерує космічні енергії, допомагали богині розсіювати негативну енергетику і притягувати позитивну. Погодьтеся, висота цієї будівлі вражає! А довжина цього пам'ятника старовини складає близько сімдесяти дев'яти метрів!


І ось нарешті ми наближаємося до входу, щоб задовольнити свою цікавість відносно того, що ж знаходиться усередині.

Перше, що впадає у вічі в першому, гипостильном залі - це вісімнадцять величезних колон (а всього їх в храмі двадцять чотири) і щедро прикрашена всілякими зображеннями стеля. Подумати тільки, на нім збереглися навіть фарби!

Колони, звичайно, менш барвисті, але цікавих зображень на них анітрохи не менше!

А на верхівці кожної колони можна побачити зображення богині Хатхор - відмітно, що тут вона завжди зображалася з коров'ячими вушками. Втім, корова у єгиптян здавна вважалася символом краси, так що якщо в Дендере хтось раптом скаже жінці: «Ви прекрасні, як корова», це дійсно буде компліментом, причому одним з самих утішних!

На стелі в самому кутку храму не складе труднощів розглянути знаки Зодіаку - якщо уважно придивитися до фотографії, то у верхній її частині можна побачити Скорпіона, а в нижній - Льва.

Крім того, на стінах і на колонах всюди зображені бутони папірусу - символу царської влади.

За гипостильным залом йдуть ще декілька невеликих залів, стіни яких теж порадують багатством сюжетів і яскравістю фарб. Загальна ж кількість приміщень в храмі складає двадцять сім!


І ось ми наближаємося до сходів, що ведуть на терасу, - колись по цій стертій драбинці простували урочисті процесії!

Вгорі розташовуються декілька святилищ Осириса, в яких староєгипетські жерці відправляли свої ритуали.

А в одному з цих святилищ знаходиться знаменитий Зодіак! Це старе зображення Зодіаку у всьому світі! Правда, плафон із зображенням справжнього Зодіаку в 1820 році був виламаний за наказом честолюбного Наполеона, і зараз він зберігається в Луврі, а тут тепер можна помилуватися лише його гіпсовою копією. У цьому Зодіаку мудрі і прозорливі староєгипетські жерці зашифрували усі циклічні процеси, які відбувалися, відбуваються і ще відбуватимуться на нашій планеті. Тут є відомості навіть про періодичність повторення різних глобальних катастроф, ось тільки повністю загадку древнього Зодіаку поки що ніхто так і не розгадав!

Признаюся чесно, покидати це заворожливе містечко абсолютно не хотілося, але попереду нас чекало ще Священне озеро, так що довелося спуститися вниз і, минувши розкішні древні стіни, відправитися далі.

Священне озеро

Священне озеро розташовується трохи західніше за храм богині Хатхор. Від усіх інших озер його відрізняє те, що в нім відсутній навіть щонайменший натяк на воду! Проте, тут є підземні канали, які ведуть до Нілу і досі дають можливість визначати рівень води в нім.

На піщане дно цього озера, глибина якого складає 7,2 м, можна спуститися за допомогою будь-якої з чотирьох сходів, розташованих по його кутах. На жаль, але питання про те, яким чином раніше функціонувала ця цікава «водойма», і до цього дня залишається без зрозумілої відповіді. Ніде немає навіть точних відомостей про те, чи була тут колись вода, і з якою метою древні єгиптяни оснастили цей «водоемчик» досить химерною і складною системою підземних комунікацій. Хто знає, можливо, в найближчому майбутньому допитливі уми допитливих єгиптологів зуміють розгадати і цю загадку!


Для того, щоб зрозуміти, чому цей храм вважається однією з щонайпотужніших енергетичних точок світу, досить просто побачити його на власні очі - звідси дійсно йдеш повним сил і енергії!

Так що, вирушаючи в Єгипет, не забудьте відвідати і Дендеру - повірте, вона заслуговує на найпильнішу увагу!


Надрукувати